БЕТМЕН ПРОТИВ СУПЕРМЕН – ЗОРА НА ПРАВДАТА

Светот е збунет и се прашува кој е нивниот вистински херој. Бетмен и Супермен се во меѓусебна војна и наскоро се појавува нова закана со што човештвото е во опасност од невидени размери…

Режија: Зак Снајдер; Улоги: Бен Афлек, Хенри Кавил, Ејми Адамс, Џереми Ајронс

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ