БЕСРАМНИЦИ (НАСКОРО)

Серијата со оригинален назив ‘Shameless’ е адатаптација на британската серија Семејството Галагер која живеела во Манчестер. Американските Глагерови живеат во Чикаго. Таткото алхохоличар го игра Вилијам Мајси.

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ