БАРБАРА

Обидот за бегство од исток кон запад на Барбара и донесе казна и долго исчекување да почне животот кој сака да го живее. Нејзиниот одбрамбен ѕид се руши додека времето за најважната одлука истекува. Не пропуштајте ја драмата која публиката ширум Европа ја гледаше без здив…

Режија: Кристијан Петзолд; Улоги: Нина Хос, Роналд Зерфелд, Рајнер Бок

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ