Австрија ќе ја поддржи Македонија на европскиот пат

Австрија ќе направи се да ја поддржи Македонија на европскиот пат, порача денеска австриската министерка за Европа, Каролине Едштадлер, по средбата со вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во Виена. Османи од своја страна подвлече дека Македонија го исполнила својот дел од договорот и направи се што се барало од неа да ги исполни стандардите за отворање на пристапните преговори.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ