Автор : Дејан Дејан

Економија

НЛБ банка воведува прв и единствен мобилен кредит – мКлик кредит

Дејан Дејан
НЛБ Банка, преку онлајн настан на социјалните мрежи, денеска промовираше воведување на нова функционалност преку НЛБ мКлик мобилното банкарство- мКлик кредит. Со ова за прв...
Ковид19 Македонија Топ вести

Стојанов: Ако есенва се влоши состојбата со Ковид 19, ќе се вратат рестриктивните мерки

Дејан Дејан
Летово бројот на заразени речиси секојдневно остана троцифрен, но есента отвора многу дилеми за надлежните . Со влошување на состојбата се враќаат рестриктивните мерки во...
Ковид19 Најважни Свет

Србите во километарски колони чекаат за ПЦР тест за пристап до црногорските плажи

Дејан Дејан
Српските граѓани во повеќекилометарска колона и денеска чекаат пред институтот Торлак во Србија заради правење ПЦР тест за коронавирусот. Не станува збор за некакво ново...
Македонија Топ вести

„Напад“ врз банките од клиентите на Еуростандард – стечајниот управник вели: за десет дена ќе се знае состојбата со депозитите за исплата на штедачите

Дејан Дејан
Понеделнички, редовите во банките се одолжија. Покрај редовните, сите банки се под своевиден напад на доскорешните клиенти на Еуростандард банка кои досега земаа плата и...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе