АРГО

Агент на ЦИА ја предводи операцијата за спасување на 6 Американци од Иран. Планот за спасување е ризичен, без многу опции и малку веројатно дека ќе успее. Филмот раскажува приказна за фасцинантна борба за живот која со децении беше непозната за јавноста. Драмата „Арго“ е добитник на три награди „Оскар“.

Режија: Бен Афлек; Улоги: Бен Афлек, Брајан Кранстон, Џон Гудман

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ