Антикорупциска ќе проверува дали вработените во администрацијата учествуваат во изборни кампањи

Антикорупциската комисија планира да прави случајни проверки, дали некој од вработените во администрацијата учествува во изборни кампањи за време на работа, изјави претседателката на антикорупциската комисија, Билјана Ивановска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ