Ангеловска: Вработувањата во администрацијата се поради природниот одлив на пензионирање

Вработувањата во администрацијата се поради природниот одлив и пензионирањето, вели министерката Ангеловска и тврди дека одобренијата се даваат само ако за тоа се исполнети условите.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ