Ангеловска тврди буџетскиот дефицит ќе биде 2,3% од БДП

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, не кажува детали за буџетот за следната година, но вели дека буџетскиот дефицит ќе биде 2,3 отсто од бруто домашниот производ.

Додава дека мерката за субвенциите на платите, која беше најавена е проектирана во буџетот за следната година.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ