АМЕРИКАНСКА ДУШИЧКА

Стар доаѓа од проблематично семејство и нема што да изгуби. Заедно со група бунтовници тргнува во потрага по слобода низ виорот на забави, изигрување на законите и тинејџерските љубови. Филм за новата генерација млади кој беше номиниран за наградата „Бафта“.

Режија: Андреа Арнолд; Улоги: Саша Лејн, Шија Ла Боуф, Рајли Кеуф

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ