Алаѓозовски: Се враќаат лекторските испити

Министерството за култира ја назначи Симона Угриновска за в.д. директор на МНТ. Назначувањето доаѓа по оставката на Драган Спасов Дац. Таа досега во МНТ работеше како организатор и продуцент. Денеска министерот Алаѓозовски објави дека по 4 год пауза се враќа полагањето на лекторските испити пред Комисија.

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ