(видео) Пожарот кај Сопиште под контрола, ќе се гасне изутрина

Пожарот над населбата Пинтија и Сопиште е се уште активен, но ставен под контрола. Еден крак од пожарот се приближил кон објект од фирма за производство на петарди и експлозивни материјали, поради што испратени се  и дополнителни против пожарни возила и пожарникари. Последните детали од заменик командирот на противпожарната служба, Звонко Томески.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ