АКАДЕМИЈА П. ПРОТИВ ЗРИНСКИ,МАКЕДОНИЈА ЃП и ШКУПИ СО ЕКИПИ ОД ЕРМЕНИЈА

Во продолжение  од  денешната ждрепка  во Нион беа извлечени и двојките за 1.коло квалификации  за второто по ранг клупско натпреварување на УЕФА,Лига Европа.

Победникот на домашниот куп,Академија Пандев , во клупското  деби на европска  сцена за ривал  го доби Зрињски од БиХ.

Македонија ЃП ќе има двомеч со  ерменскиот  Алашкерт. Екипа од Ерменија ќе биде противник и на Шкупи .Клубот од скопски Чаир ќе излезе на мегдан со Пјуник. Првите натпревари се закажани за 11 јули.Реваншите ќе се играат следната седмица, на 18 јули.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ