Адвокатот Асмир Алиспајиќ казнет со 2.000 евра поради навреда на судијката Софија Лаличиќ на фејсбук

Адвокатот Асмир Алиспајиќ е казнет со 2000 евра поради статус кој го објавил на фејсбук за судијката Софија Лаличиќ.

„Сваровски судијата Софија Лаличиќ дно од судија, под итно разрешување“ напиша Алиспајиќ по рочиште одржано на 4 септември на кое неколку пати бил опоменат од судијката за несоодветно однесување во судницата.

По објавувањето на статусот Алиспајиќ бил казнет со 122.990 денари за навреда на судот

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ