Адеми од Берлин порача дека повторно и тоа јавно ќе се разгледуваат само одбиените проекти

За разлика од премиерто Заев, министерот за култура Асаф Адеми од Берлин порача дека повторно и тоа јавно ќе се разгледуваат само одбиените проекти.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ