Адеми: Ќе се запишуваат само децата со потврди дека ги примиле задолжителните вакцини

Училиштата мора да ги примаат пријавите за упис на идните првачиња, но запишувањето ќе биде исклучиво, само за оние деца, за кои родителите ќе достават потврда до Септември, дека ги примиле задолжителните вакцини, вели министерот за образование Арбр Адеми.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ