Нови 29 позитивни на коронавирус во Македонија – вкупно 177

Нови 29 случаи со коронавирус во земјава. Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 новозаболени од вирусот со што бројката се искачи на 177,од кои двајца починати и еден излекуван. Позитивни на коронавирусот се 20 лица во Скопје, по тројца во Куманово и Велес, двајца во Приле и еден во Дебар.

Случаи на ковид-19 според местото на живеење досега се регистрирани во:
– Скопје – 108
– Дебар (41) – 1 починат
– Куманово (11) – 1 починат
– Штип (7)
– Велес (3)
– Кавадарци (2)
– Охрид  (2)
– Прилеп (2)
– Гостивар (1)

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ