70 години Национална галерија на Македонија

Со свечена академија и изложба на дела и архивски материјали Националната галерија на Македонија го прослави 70-от роденден. Основањето на националната галерија е историски чин, 70 години искрена желба да се прикаже најдоброто од Македонија.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ