31.ПОБЕДА НА ХЈУСТОН, 44 ПОЕНИ НА ХАРДЕН

Хјустон го совлада Феникс како домаќин со 118:110 и излезе на чело на Југозападната дивизија во НБА лигата Џејмс Харден заврши со 44 поени, 8 скока, 6 асистенции и 3 украдени топки, во неговиот  27-ми последователен натпревар со повеќе од 30 поени, третата најдолга серија во лигата.Тоа беше и 20-тиот дуел за ѕвездата на „Рокитс  со повеќе од 40 поени во текот на сезоната.Кај  Феникс во  11 последователен пораз, се истакна Џо Џексон со 25 поени.На другите синоќешни средби во НБА,Детроит го порази Денвер, втиориот тим на Западот со 129: 103,Вашингтон загуби од Атланта 129: 137,Бруклин  поразне од Милвоки 94: 113,Њу Орлеанс со  Индијана 107: 109  и Сакраменто  подобар од Сан Антонио 127: 112.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ