Вести Македонија

(ФОТО) Прекин на сообраќајот на Плетвар поради извртен камион

(Фото: ТВ Телма, Емилија Мисирлиевски) Во прекин е сообраќајот на патот Градско-Прилеп поради извртен камион на овој пат. Камионот се извлекува, а возилата на почеток се пробиваа бавно, но потоа е прекинат сообраќајот.

Од ЦУК потврдија со информација:

Од АМСМ добиена е следната вонредна информација: ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 20:20 часот поради случена сообраќајна несреќа, патот Градско-Прилеп, поточно од мотел Дреново кон Плетвар е затворен за сообраќај во двата правци.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе