Вести Свет Топ вести

Двајца хулигани во Белград до смрт го претепаа братот на потпретседателот на владата на БиХ- причина детска топка

Српското обвинителство го истражува случајот со нападот врз 37-годишниот Ѓорѓе Миљатовиќ кој почина од тешки повреди здобиени од физички напад. Миљатовиќ бил нападнат од двајца хулигани и брутално претепан во белградската населба Вождовац.

Миљатовиќ е брат на потпретседателот на федералната влада на Босна и Херцеговина, но живее во Белград.

Инцидентот се случил вчера попладне кога децата на настраданиот се пожалиле дека две поголеми момчиња им ја зеле топката со која се играле во паркот во близина на нивниот дом.

Таткото на децата излегол надвор, а двајцата хулигани го нападнале и успеале да го соборат на тло по што го удирале по глава.

Полицијата и Итна помош реагирале, но од сериозните повреди Миљатовиќ починал во болница. Полицијата ги бара насилниците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Тв Телма / TV Telma (@tvtelma)

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Вчера имало проблем со електроенергетската мрежа во Македонија и можело да има сличен колапс и снемување струја како денеска во половина балкански држави, тврдат во БиХ?

Дејан Дејан

Во Пакистан експлодира бомба крај пат при што загинаа пет војници

Дејан Дејан

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Велес

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе