Промо тв Серии

СИСИ- СЕРИСКИ ФИЛМ

„Сиси“ го следи извонредниот живот на царицата Елизабета од Австрија. Модерен, искрен и автентичен. Раскажана од перспектива на нејзините најблиски и надоверливи пријатели, серијата фрла нов поглед на животот на царицата и открива повеќеслојна жена која фасцинира со нејзиниот став, нејзината храброст и нејзините противречности. Младешката Сиси еволуира во царица Елизабета. Жена која живее извонредно тежок живот, но по свои услови: самоуверена, слободна, независна – и подготвена да ја плати цената за тоа.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

БАПТИСТ- сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – НАСКОРО

Дејан Дејан

НИШТО ВАЖНО – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе