Промо тв Серии

ОЛИВИЈА – сериски филм

Правда за оние кои се лишени од неа…

Француска мини серија со 6 епизоди

Пет години по завршувањето на нејзината лична голгота, Оливија успава да го среди својот живот. Одделена од Александар Шевалие, кој со својот авантуристички дух ја повика и живее на некој далечни острови, таа реши да остане во Ница каде што сама ја одгледа својата ќерката Лу, која сега има 17 години.

Ќe отвори своја адвокатска канцеларија и решена е внимателно да ги избира своите клиенти и да даде се од себе за нив. Има непознат непријател, чии постапки се повеќе вознемируваат. Таа е љубопитна, потоа изнервирана, а потоа целосно исплашена.

Иако мирна и професионална, таа го задржала длабоко закопан во себе е нејзиниот бунтовен карактер и нејзиниот револт против злонамерноста и привилегиите. Револт сега е контролиран, совладан, и го чека моментот на средба со неправда за повторно да се изрази…

Сепак, таа знае секогаш да биде чекор понапред.
Ова е нејзина сила.  Нејзини методи. Нејзин талент.
Ова е нејзина приказна.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

БАПТИСТ- сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – НАСКОРО

Дејан Дејан

НИШТО ВАЖНО – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе