Временска прогноза

-10°C во четири градови – Временска прогноза за 1.12.2021

По првиот ден со студ, први декември во четири градови ќе донесе утрински температури од -10°C.

Крушево, Маврово, Берово и Крива Паланка ќе имаат најстудени утра, а во сите градови утринските температури ќе бидат под 0°C.

Потопол ден ќе има само на југот.

Временска прогноза на Телма со Елена Манојловски.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно сончево и топло – Временска прогноза за 18.6.2024

Дејан Дејан

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 17.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе