Временска прогноза

Променливо облачно и суво – Временска прогноза за 25.11.2021

Утре нѐ очекува стабилно време, наутро со темепература од 1 до 6°C. Ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен ветер од југо-источен правец поизразен по должина на Повардарието, каде кон крајот на денот повремено ќе засилува. Преку ден со температура од 6 до 13°C.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Претежно сончево и многу топло, попладне во делови од земјата нестабилно – Временска прогноза за 24.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, во планинските подрачја локална нестабилност – Временска прогноза за 23.6.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе