Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Фудбалските надежи се подготвуваат за решавачките дуели

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ги финишира подготовките во Скопје за настап на клучниот натпревар во групата за нов пласман во завршницата на Европското првенство.

Во првиот дуел му гостуваме на Израел кој ни е директен конкурент за освојување на второто место, а потоа во Скопје ја пречекуваме селекцијата на Црна Гора.

Во двете соочувања на избраниците на селекторот Благоја Милевски потребна им е победа.

ФОТО: Игор Паневски

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе