15 годишно девојче почина откако статива од гол паднала врз неа

Петнаесет годишно девојче почина откако статива од гол паднала врз неа. Трагедијата се случича на игралиштето во местото наречено Соколана во Куманово.

Пренесена е во болница но девојчето починало веднаш како последица на ударот од стативата.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ