10-то издание на “Рома Фест”

Со настап на бројни еминенти музичари од земјава и од странство, вечерва се одбележа 10-от фестивал на ромската музика, „Рома фест“.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ