Жител на Дива населба: Во Куманово се води вистинска војна

9 May, 2015 - 12:55

 

Во Куманово се води вистинска војна, вели во изјава за Телма, Перица Минчиќ, жител на т.н. Дива населба. Куманово е под полициска опсада, вели Минчиќ, најгласувајќи дека тоа што успеал да го забележи од неговиот балкон е дека имало запалени куќи во близина на амбулантата. Се уште не смеат да излезат од домовите.

Веста е прочитана 576 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.