„За заедничка Македонија“ поднесе иницијатива до Уставен

17 May, 2017 - 10:51

Претставниците на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ поднесоа претставка пред Уставниот суд за оценка на законитоста на изборот на Талат Џафери за Претседател на Собранието.

Според нив, секој мора да ги почитува процедурите во оваа држава и не може мнозинството во Собранието да прави што сака.

Веста е прочитана 8095 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.