Сеул:Најважно е која личност ќе ја изберете за Специјален ЈО

12 September, 2015 - 16:18

Професорот по германско право на Универзитетот во франција, Отмар Сеул смета дека најважно во целиот процес е која личност ќе биде избрана да ја извршува задачата на Специјален јавен обвинител. Тоа според него треба да биде човек познат по своите квалитети и признаен и од политичките кругови и од ЕУ, формирање на специјален суд и носење на посебен закон.

 

Веста е прочитана 376 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.