Род Стјуарт доби витешка титула од принцот Вилијам

13 October, 2016 - 10:55

Британскиот музичар Род Стјуарт доби витешка титула од британскиот престолонаследник, принцот Вилијам, на церемонија во Бакингемската палата. Светски познатиот пејач и композитор беше награден со престижната титула, како признание за неговиот придонес во музиката.

Род Стјуарт има продадено над 100 милиони плочи, што го прави еден од најуспешните музичари во историјата на музиката. Тоа е се во овие вести, останете со утринската програма на Телма, следуваат интересни содржини. 

Веста е прочитана 3529 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.