Ретроспективна изложба на Вангел Наумовски

24 December, 2016 - 17:42

Автентичен и препознатлив ликовен израз надвор од уметничките трендови, секогаш актуелен и креативен, вака ликовните критичари го опишуваат творечкиот опус на Вангел Наумовски, чии дела се изложени во Даут-пашиниот амам.

 

Нина Стефанова

Веста е прочитана 766 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.