Облачно и свежо со северен ветер

17 July, 2017 - 09:12

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. 

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Синоптичарите од вторник најавуваат стабилзирање на времето со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе го надмине 35-тиот степен. УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност 9.

Веста е прочитана 1025 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.