Османи: Патот до Брисел е преку охридскиот рамковен договор

13 August, 2017 - 17:24

Патот на Македонија до Брисел оди преку Охридскиот рамковен договор, вели вицепремиерот  за европски интеграции Бујар Османи во интервју за Телма. Тој додава дека законот за употреба на јазиците ќе влезе во собранието уште кон крајот на месецов. Поради тоа што законот е со европско знаменце треба да се донесе по брза постапка, за што Османи најавува средба со ВМРО ДПМНЕ и очекува поддршка од сите партии.

Веста е прочитана 2208 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.