Ф.С. е убиецот на фудбалерот Јанушев

17 November, 2017 - 12:30

Откриен убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.

Имаме несоборливи докази дека лицето Ф.С. е сторител на убиството, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Против него е поднесена кривична пријава и ќе биде распишана потерница, бидејќи не е достапен за полицијата.

Веста е прочитана 10736 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.