Џафери: Во септември на дневен ред законот за јазици, за минимална плата, за стечајци

18 August, 2017 - 19:23

Претседателот на Собранието, Tалат Џафери, најави дека ќе ги употреби сите деловнички инструменти за непречена работа на Собранието. Во интервју за Телма кажа дека во првата половина на септември на дневен ред ќе бидат законот за јазици, за минималната плата, за стечајците.

Со Џафери разговараше, новинарката Соња Николовска.

Веста е прочитана 1987 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.