Топ Тема на Ваша страна – Спорот за името и законот за употреба на јазиците (29.01.2018)

Преговорите за името влегуваат во критична фаза – дали се дефинирани приоритетите на Македонија? Како до консензус за прашањата од национален интерес кога политичката цена е највисока? Дали Законот а употреба на јазиците произлегува од Охридскиот Рамковен Договор дебатираат професорите Љубомир Фрчкоски и Владо Поповски, кои учествуваа во неговото создавање, но и во пишувањето на Уставот.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Топ Тема на Ваша Страна: Дебата со Бујар Османи и Александар Николовски (18.04.2018)

Хан почуствува ,,добри вибрации ,, во Македонија но нагласи дека Владата треба да се фокусира на имплементација на реформите и...

Топ Тема на Ваша Страна: Криминално згаснувањето на Фени (16.04.2018)

Топ Тема на Ваша Страна: Со што се соочуваат новите градоначалници (13.04.2018)

Новите градоначалници – дали ги остварија очекувањата на граѓаните? Што доминира, пи–ар или конкретни проекти? Се слеваат милиони, но општинските...

Топ Тема на Ваша Страна: Гласање за доверба на владата на Заев (11.04.2018)

Владата соочена со гласање на доверба - „животот дојде, но само за владините и партиските функционери на СДСМ и на...

Топ Тема на Ваша Страна: Извршители и принудна наплата (04.04.2018)

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.