Топ Тема на Ваша страна: Пратениците и работата на Собранието (02.03.2018)

Кризата во Собранието пред разврска. Дали опозицијата се враќа во пратеничките клупи? Реформските закони ќе чекаат резултат од политичкиот дијалог или од зголемување на владејачкото мнозинство? Дали пратениците го поправаат имиџот – интегритет наместо гласачка машинерија? Дебатираат пратениците Влатко Ѓорчев, Мухамед Зекири и Артан Груби.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Топ Тема на Ваша Страна: Собранието и реформските закони (19.03.2018)

Дали Собранието ќе стане кочничар на реформите? Има ли решение за надминување на опозицискиот бојкот и дали власта со носењето...

Топ Тема на Ваша страна: Правните аспекти на Законот за употреба на јазиците (16.03.2018)

Законот за употреба на јазиците заглавен во правен и политички лавиринт. Дали воопшто ќе стапи на сила? Има ли интегритет...

Топ Тема на Ваша Страна: Како работи Собранието (14.03.2018)

Топ Тема на Ваша Страна: Интервју со Илија Гечев, сопственик на „ИГМ трејд“ (13.03.2018)

Интервју со Илија Гечев сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци . Во фабриката пред пет и пол години смртно...

Познати добитниците на наградите за граѓанско новинарство

Тони Таневски за приказната „Епидемија поради заразена вода“, Марина Тошеска за приказната „Детските градинки – предизвици за родителите“ и Викторија...

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.