Топ Тема на Ваша Страна: Антикорупциска комисија (07.03.2018)

Антикорупционерите во оставка, но кој ќе ги наследи? Ќе се смени ли моделот на нивни реизбор или повторно ќе бидат ставени под владина закрила? Кои скандали ги тресеа низ децениите? Зошто замижуваа за случаите на корупција и криминал кога беше во прашање власта? Дали се сменети заради политичка непослушност? Зошто токму сега свиркачите свирнаа дека имаат екстра трошоци за пат, станови и дневници? Вечерва во Топ тема на Ваша Страна дебатираат Ана Данева од Група на држави против корупција на Совет на Европа-ГРЕКО, Миша Поповиќ од Интитут за Демократија и новинарката на Сакам Да Кажам, Ана Антевска.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Топ Тема на Ваша Страна: Собранието и реформските закони (19.03.2018)

Дали Собранието ќе стане кочничар на реформите? Има ли решение за надминување на опозицискиот бојкот и дали власта со носењето...

Топ Тема на Ваша страна: Правните аспекти на Законот за употреба на јазиците (16.03.2018)

Законот за употреба на јазиците заглавен во правен и политички лавиринт. Дали воопшто ќе стапи на сила? Има ли интегритет...

Топ Тема на Ваша Страна: Како работи Собранието (14.03.2018)

Топ Тема на Ваша Страна: Интервју со Илија Гечев, сопственик на „ИГМ трејд“ (13.03.2018)

Интервју со Илија Гечев сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци . Во фабриката пред пет и пол години смртно...

Познати добитниците на наградите за граѓанско новинарство

Тони Таневски за приказната „Епидемија поради заразена вода“, Марина Тошеска за приказната „Детските градинки – предизвици за родителите“ и Викторија...

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.