Тенис

ОСМИНАФИНАЛЕ НА РГ

ТЕНИС
РАФАЕЛ НАДАЛ ПРОТИВ СРБИНОТ ДУШАН ЛАЈОВИЌ

НАДАЛ ЛЕСНО ВО 3.КОЛО

ТЕНИС
Фаворитите без проблеми во второто коло на Ролан Гарос.

БРАНИТЕЛКАТА НА ТИТУЛАТА ЕЛИМИНИРАНА ВО ВТОРОТО КОЛО

РГ
Шокот во семејството Вилијамс беше продлабочен со двојната елиминација на сестрите во ист ден.

СТАРТУВА РОЛАН ГАРОС

ТЕНИС
Рафаел Надал и Серена Вилијамс ќе ги бранат титулите освоени ланската сезона во Париз.

АТП МАСТЕРС ВО РИМ

ТЕНИС
НОВАК ЃОКОВИЌ ПОДОБАР ОД РАФАЕЛ НАДАЛ ВО ФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО РИМ

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПОБЕДИ НА ТУРНИРОТ ВО РИМ

ТЕНИС
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СУПЕРИОРНА ПРОТИВ САРА ЕРАНИ ВО ФИНАЛЕТО ВО РИМ

МАКЕДОНИЈА НЕ УСПЕА ДА СЕ СПРАВИ СО ТУРЦИЈА

ДЕЈВИС КУП
Дејвис куп репрезентацијата на Македонија доживеа пораз од Турција на турнирот во Сегедин по кој обезбеди опстанок во третата група.

МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ АЛБАНИЈА

ТЕНИС
Македонската Дејвис куп селекција ја избори и втората победа во Сегедин и во сабота против Турција ќе игра за место во 2.Евро-Афр.зона

МАКЕДОНИЈА СТАРТУВАШЕ СО ТРИУМФ ПРОТИВ МАЛТА

ДЕЈВИС КУП
Димитар Грабул, Томислав Јотовски и Шендрит Деари извојуваа убедлив триумф на стартот од Дејвис куп мечевите во Сегедин.

Pages

Subscribe to RSS - Тенис