ПМФЛ

ВАРДАР УБЕДЛИВ СО ПОБЕДА, ШКЕНДИЈА ЗАГУБИ ДВА БОДА НА „ЧАИР“

30 April, 2017 - 20:06

Вардар забележа убедлив триумф против прилепска Победа, Силекс со два гола во деведесеттата минута ја совлада Брегалница, а Шкендија загуби два бода на гсотувањето на „Чаир“ против домашниот Шкупи во 30 коло од Првата макеоднска фудбалска лига.

Резултати 30. коло:

Вардар - Победа 4:0

Шкупи - Шкендија 1:1

Силекс - Брегалница 3:2

Пелистер - Македонија Ѓ.П. 3:1

Ренова - Работнички 1:1

Табела:

1. Вардар 71 бод

2. Шкендија 59

3. Работнички 48

4. Пелистер 44

5. Ренова 42

6. Силекс 39

7. Шкупи 33

8. Победа 26

9. Брегалница 20

10. Македонија ЃП 19

Веста е прочитана 917 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.