ПМФЛ

ВАРДАР И ШКЕНДИЈА ЗАМИНАА ОД КРАТОВО И БИТОЛА СО МИНИМАЛНИ ПОБЕДИ

15 April, 2017 - 20:01

Очекувани победи остварија двете водечки екипи во 27 коло од Првата македонска фудбалска лига. По еден гол на Вардар и на Шкендија им беа доволни да ги освојат бодовите на гостувањата во Кратово, односно Битола.

Резултати 27. коло:

Македонија ЃП – Шкупи 0:0
Силекс – Вардар 0:1
Пелистер – Шкендија 0:1
Ренова – Победа 1:0
Работнички – Брегалница 3:1

Табела:

1. Вардар 65 бодови

2. Шкендија 54

3. Работнички 46

4. Пелистер 37

5. Силекс 35

6. Ренова 35

7. Шкупи 29

8. Победа 23

9. Брегалница 19

10. Македонија ЃП 18 

Веста е прочитана 636 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.