ПМФЛ

ВАРДАР И ШКЕНДИЈА СИГУРНИ, РАБОТНИЧКИ СЛАВЕШЕ НА ДЕРБИТО ПРОТИВ СИЛЕКС

18 March, 2017 - 17:14

Сигурни победи за првопласираните три екипи на табелата во 23 коло од Првата македонска фудбалска лига. Вардар и Шкендија остварија гостински победи кај Брегалница односно Македонија Ѓорче Петров, додека Работнички на националната арена „Филип Втори“ ги освои трите бода во дербито против Силекс.

Резултати 23. коло: 

Работнички - Силекс 2:0

Брегалница – Шкендија 1:3 

Македонија ЃП – Вардар 0:5

Победа – Шкупи 1:1

Ренова – Пелистер 2:1

Табела:

1. Вардар 53 бода

2. Шкендија 47

3. Работнички 39

4. Пелистер 36

5. Силекс 31

6. Ренова 28

7. Шкупи 22

8. Победа 20

9. Македонија ЃП 16

10. Брегалница 11 

Веста е прочитана 691 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.