ФУДБАЛ

ШКЕНДИЈА СО ПРЕСВРТ ДО ТРИУМФ НА ДЕРБИТО ПРОТИВ РАБОТНИЧКИ

5 November, 2017 - 19:44

Шкендија и Вардар Главните фаворити за шампионскиот трофеј забележаа победи во дуелите од 14. коло во Првата македонска фудбалска лига. Тетовци со пресврт го добија дербито пред своите гледачи против Работнички, додека Вардар го совлада убедливо фенерџијата Скопје.

Резултати 14. коло:

Шканија - Работнички 2:1 

Вардар - Скопје 3:0

Пелистер - Ренова 2:1

Шкупи - Силекс 0:1

Академија Пандев – Победа 0:1 

Табела:

1. Шкендија 34 бодови

2. Вардар 23 (-2 натпревари)

3. Силекс 22

4. Академија Пандев 21 (-1)

5. Ренова 17

6. Работнички 16 (-1)

7. Пелистер 15

8. Победа 15

9. Шкупи 15

10. Скопје 9

Веста е прочитана 224 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.