ПРВА ЛИГА

РАБОТНИЧКИ ГО ЗАГУБИ ПРВИОТ МЕЧ СЕЗОНАВА

24 December, 2016 - 21:42

Куманово му го нанесе првиот пораз сезонава на Работнички кого пред своите гледачи го совлада со 86:83, во последниот натпревар од осмото коло во Првата македонска кошаркарска лига. Куманово за шестиот триумф се избори во продолжение откако по 40 минути средбата заврши нерешено 74:74.

Резултати 8. коло:

Куманово - Работнички 86:83

Фени Индустри - Кожув 88:82

Пелистер - Охрид 72:70

Вардар - Струмица 62:93

Веста е прочитана 722 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.