ПМФЛ

ПОБЕДА СО ПРЕСВРТ ДО ТРИТЕ БОДА ПРОТИВ ШАМПИОНОТ ВАРДАР

5 March, 2017 - 17:34

Лидерот Вардар и покрај водството што го имаше на полувреме, сепак на крајот го загуби денешниот дуел со Победа, но сепак останува на чело на табелата со завидна предност, благодарение на Шкупи кој не и дозволи на второпласираната Шкендија да го освои целиот плен на средбата во Тетово.

По бод освоија и Брегалница и Силекс, додека Пелистер ја совлада Македонија ЃП.

Резултати 21. коло (недела): 

Победа – Вардар 2:1

Македонија ЃП – Пелистер 1:2

Шкендија – Шкупи 0:0

Брегалница – Силекс 3:3

сабота:

Работнички – Ренова 0:0.

Табела:

1. Вардар 47 бодови

2. Шкендија 41

3. Пелистер 36

4. Работнички 33

5. Ренова 28

6. Силекс 28

7. Победа 19

8. Шкупи 18

9. Македонија ЃП 16

10. Брегалница 12 

Веста е прочитана 691 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.