РАКОМЕТ

МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКА ВО БАРАЖОТ ЗА СП 2017

17 December, 2016 - 19:13

Нашата женска ракометна селекција ќе игра со Шведска  во баражот за пласман на СП  што ќе се одржи наредната година во Германија,епилог на денешната ждрека  на маргините од ЕП што се одвива во Гетеборг.Шведска, организатор  на тековниот континентален шампионат  е фаворит,но избраничките на селекторот Симе Симовски посакуваат ново изненадување,слично на квалификацискиот турнир на Фарски Острови каде Македонија избори бараж со пласман на 2.место зад Австрија а пред Исланд.Баражот ќе се игра во месец јуни сладната година. Македонија е домаќин на првиот меч против Шведска

Веста е прочитана 361 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.