ПМКЛ

КОЖУВ ГО СОВЛАДА РАБОТНИЧКИ, ФЕНИ НОВ ЛИДЕР

4 February, 2017 - 21:37

Работнички не ја оправда фаворитската улога и го дожиева вториот пораз сезонава откако беше убедливо надигран во Гевгелија од Кожув во рамките на 11 коло во Првата Македонска кошаркарска лига. Фени Индустри го доби фенерџијата Вардар и го искористи киксот на тимот од „Гардски парк“ за да го превземе лидерското место на табелата.

Резултати 11. коло:

Кожув - Работнички 77:56

Фени Индустри - Вардар 77:63

Пелистер - Куманово 64:81

Охрид - Струмица 60:64

Табела:

1. Фени Индустри 21 бод

2. Работнички 20

3. Куманово 17

4. Кожув 16

5. Пелистер 15

6. Стримица 14

7. Охрид 14

8. Вардар 11

Веста е прочитана 1193 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.