СЛОБОДНА ЉУБОВ

Љубовта меѓу две храбри жени ја бранува лоша вест и уште полоша бирократија на патот до нивните желби и права. Во филмот ќе гледате  вистинита љубовна приказна и борба за почит, правда и слободна љубов…

Режија: Питер Солет ; Улоги:Џулијан Мур и  Елен Пејџ

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Филмови

ДОУШНИК

Црна комедија базирана на вистинската приказна за најпознатиот корпоративен доушник во историјата на Америка. Витакер кој...